Proje Kargo & Fumigasyon

Lashing Nedir?

Lashing, nasıl ki arabaya bindiğinizde yasalar gereği kendimizi bir kaza esnasında yaralanmalara karşı korumak için emniyet kemeri ile bağlıyorsak, işte tamda biz bunun benzerini ürün veya eşyalara, zarar görmesin diye uyguluyoruz. Varış noktasına kadar hasarsız bir şekilde taşıma kurallarına göre bağlıyor ve gönderiyoruz.

Diğer taraftan mesleki tanımı ise ürünlerin deniz, kara, hava taşıma standartlarına, taşıma aracının bağlı olduğu kuruluşun veya sigorta şirketlerinin belirlediği şekilde, ürüne zarar vermeden ama aynı zamanda gideceği yere kadar hasar görmeden ulaşmasını sağlamaktır. İşte biz bunu 21 senedir profesyonelce yapıyoruz. Dikkatle, özenle, hassas ve profesyonellik bilinci içerisinde bize güvendiğiniz yüklerinizi, güvenle bağlıyoruz.

Ulusal ve uluslararası taşımacılıkta en önemli unsur, malzeme ve ekipmanların zamanında ve güvenli bir şekilde yerine ulaştırılmasıdır. Taşıma güvenliğini sağlayan en önemli unsurların başında LASHING (yük bağlama, sabitleme) sistemi gelmektedir. LASHING sistemi tarihten bugüne kadar yaşanan tecrübelerin ışığında geliştirilmiş, FİZİK KURALLARINA DAYALI TEKNİKLER OLARAK yükleme ve bağlama sistemidir. Özellikle uluslararası deniz taşımacılığında farklı malzeme ve ekipmanların, farklı tonaj ve özelliklerdeki kuru yük gemileriyle ya da belirli ölçülerdeki konteynırlarla hedefe güvenli bir şekilde ulaştırılması ancak değişken unsurlar gözetilerek yapılan projelerle mümkündür. LASHING projesinin uygulanmasında kullanılan teknik ekipmanlar ve aparatlar, demir ve çelik malzemeden oluşan, uluslararası kalite standartlarında üretilmiş malzemelerden oluşmaktadır. Montaj ve teknik uygulaması son derece titizlikle denetlenir.

Lashing yapılmadan önce yapılması gereken en önemli kural; malzemenin yükleneceği taşıtın ya da aracın yüklemenin tonajına göre uygun olup olmadığı tespiti yapıldıktan sonra yükleme gerçekleştirilir. Yükleme sırasında malzeme yükleneceği yerin tam merkez ortasına yüklenerek veya yükün tonajını zemine basan kısmının taşıma aracın ya da taşıtın tamamen zemin basma noktalarına dağıtılmasına yardımcı olunur.


Proje Kargo nedir?

Taşımacılık uzmanlık, deneyim ve özel bilgi ile yapılması gereken adeta bir sanat gibidir. Biz yılladır proje işlerini, sanat gibi görüyoruz. Hasar vermeden, planlı, ekip çalışması ile özverili ve beceriye dayalı hizmeti sorumluluk bilincine dayalı Euro System Nesay Denizcilik Lojistik olarak uzun süredir yapmaktayız.

  • Komple fabrika taşınması ( öncesinde genel fabrika söküm hizmeti)
  • Basınçlı tanklar
  • İş makineleri
  • Çeşitli çapta borular
  • Enerji sistemleri ekipmanları
  • Isı sistemleri ekipmanları
  • Rüzgar enerji sistem ekipmanları
  • Deniz yolu taşımacılığı
  • Kara taşımacılığı(yakın uzun mesafe)Fumigasyon Nedir?

Küresel ticaretin önem kazanması ile ihracat-ithalat yapılan ürün veya taşıma araçlarında zararlı canlıların, bir ülkeden diğerine naklolmasını ve ürüne zarar vermesini önlemek amacı ile geliştirilmiş, yasalarla çerçevesi belirlenmiş bir önlem biçimidir.

Bu anlamda, IPPC örgütüne bağlı tüm dünya ülkeleri coğrafi koşullarını göz önüne alarak, bütününde aynı, uygulamada farklı metotlar geliştirmiş ve bu metotları uygulayacak özel kurs almış teknik personeli bünyesinde görevlendirmiş özel kuruluşlara, ilgili Bakanlık tarafından dünya genelinde geçerliliği kabul gören uygulama –sertifika düzenleme yetkisi verilmiştir.

Fumigasyon: böcekleri (yumurta, larva, nymph, pup ve ergin dönemde) ve diğer zararlı etmenleri ( nematod, mantar, bakteri gibi ) öldürmek amacı ile kapalı bir ortamda, belirli bir ısıda, gaz halinde kimyasal madde (fumigant) uygulamak ve belirli bir süre gazı bu ortamda tutma işlemidir.

Fumigasyonun Gayesi ve Önemi:
Fumigasyon her türlü bitkisel ve hayvansal kaynaklı ürünler, diğer materyaller, ihracatı yapılan ürünler ile üzerinde taşınan tahta paletleri zararlı etmenlerden arındırarak bu etmenlerin ürünlerde oluşturduğu tahribatı ve kaybı önlemek suretiyle ürünün sağlıklı halde bulunması amacını gerçekleştirmektedir.

Fumigasyonun Olumlu Yönleri:
1. Ürüne direkt olarak tatbik edilebilir.
2. Üründe uç noktalara kadar nüfuz edebilme ve homojen dağılma özelliği vardır.
3. Gıda maddelerinde kalıntı ve koku oranının tolerans sınırı içindedir.
4. Zararlı etmenlerin tüm biyolojik dönemlerine etkilidir.

Fumigasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
1. Fumigasyon işlemi tehlikeli ve ölümcüldür.
2. Dikkat edilmesi ve gözden kaçan en önemli ikinci husus, insan ve hayvanlar için sakıncalı olmayan kalıntı sınırı olarak ifade edilen tolerance residue (katlanılabilir kalıntı) kavramı çok iyi bilinmeli ve uygulanmalıdır.
3. Eğitimli en az iki fümigasyon operatörü tarafından uygulanmalıdır.
4. Fümigasyonda kullanılacak fümigantların özellikleri ile fümige edilecek materyalin yapısı ve nitelikleri iyi bilinmelidir.
5. Fümige edilecek ürün ve kullanılacak fümiganta en uygun olan fümigasyon tekniği seçilmelidir.

Nesay Shipping
Genelde 5 dk içinde yanıt verir.

Sadık
Merhaba 👋

Size nasıl yardımcı olabilirim?
×
Nesay Shipping WhatsApp Bilgi Hattı